شرایط زندگی در قبرس

پایتخت این کشور شهر نیکوزیا است. زبان رسمی در این کشور یونانی و ترکی است اما زبان انگلیسی به طور گسترده در این کشور رایج است.زبان های آلمانی، فرانسوی و روسی نیز به دلیل داشتن دانشجو های بین المللی در این کشور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

قبرس کشوری بسیار زیبا با آب و هوای مدیترانه ای است. ساحل های آرام و بکر، آب و هوای استوایی و طبیعت زیبا، قبرس را تبدیل به کشوری مناسب برای زندگی می کند. هزینه کم و مقرون به صرفه در دانشگاه ها، تحصیل به زبان انگلیسی و داشتن مراکز علمی و آموزشی معتبر، قبرس را مقصدی مناسب برای دانشجویان نیز کرده است.

از دیگر نکات مهم در خصوص کشور قبرس و زندگی در این کشور حضور این کشور در اتحادیه اروپا است. با اقامت قبرس امکان رفت و آمد، زندگی و کار در کشور های اتحادیه اروپا برای شخص امکان پذیر است.

شرایط مهاجرت به قبرس

برای ورود به این کشور شما باید شرایط مهاجرت به قبرس را رعایت کنید، بنابراین به اخذ ویزای این کشور نیاز دارید. اگر بخواهید کمتر از 90 روز در قبرس بمانید، داشتن ویزای شنگن اروپا می تواند گزینه خوبی باشد. مهاجرت به این کشور می تواند از راه های مختلفی صورت گیرد که برای انتخاب بهترین مسیر، اطلاع از شرایط و ضوابط موجود ضروری است.

برای مهاجرت به قبرس می توانید از طریق راه های زیر اقدام نمایید:

 • سرمایه گذاری در قبرس
 • تحصیل در قبرس
 • ویزای کار در قبرس
 • مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به قبرس از طریق تولد
 • مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

شرایط سرمایه گذاری در قبرس

برای سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک، باید ملکی به ارزش حداقلی 300.000 یورو خریداری کنید. برای اخذ اقامت از این طریق نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید.

اگر بخواهید از طریق ثبت شرکت به قبرس مهاجرت کنید، باید طرح کاری خود را ارائه دهید، ثابت کنید که طرح شما به اقتصاد کشور کمک می کند و هزینه های مالیاتی را نیز باید پرداخت نمایید.

با توجه به پایین بودن نرخ مالیات در این کشور، این روش می توانید راهی مناسب برای ورود به قبرس باشد.

شرایط تحصیل در قبرس

برای تحصیل در قبرس شما باید در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید و سپس ویزای تحصیلی دریافت نمایید.

برای داشتن شرایط مهاجرت به قبرس و تحصیل در این کشور لازم است که مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات، گذرنامه معتبر و با داشتن اعتبار کافی، 4 قطعه عکس، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و بیمه سلامت داشته باشید.

اگر از طریق تحصیل وارد این کشور شوید می توانید از خوابگاه ها وامکانات دانشجویی استفاده نمایید، بنابراین هزینه زندگی در قبرس برای شما کمتر می شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ۳۵۰۰ یورو در سال و برای رشته داروسازی ۷ هزار یورو می رسد. در مقطع کارشناسی ارشد برای یک سال تحصیلی باید در حدود 2 تا 2500 هزار یورو بپردازید.

شرایط کار در قبرس

شرایط کار در قبرس

برای اینکه شما بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید و ویزای کار در قبرس را دریافت نمایید، به یک کارفرما نیاز دارید که برای شما ویزای کاری قبرس را درخواست نماید و در واقع به مجوز اشتغال نیاز است.

شما باید دارای سلامت کامل و عدم سوء پیشینه باشید. برای ثبت درخواست ویزای کار در قبرس 20 پوند قبرس و برای ضمانت نامه بانکی 200 تا 500 پوند لازم است.

هزینه یک ساعت استفاده از تاکسی در کشور قبرس 10.00 الی 18.00 یورو است و هزینه یک لیتر بنزین خودرو 1.22 تا 1.33 یورو می باشد.

شرایط ازدواج در قبرس

برای اینکه بتوانید از طریق ازدواج با شهروند قبرسی اقامت در اروپا را به دست آورید، شما به مدارکی نیاز

دارید :

 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه زندگی در قبرس ، گواهی تولد زوجین، گواهی ازدواج، گواهی عدم سوء پیشینه
 • و تسلط بر زبان قبرسی.همچنین طرفین باید بالای18 سال سن داشته باشند. شما باید ثابت کنید که ازدواجتان واقعی است. 
 • کشور قبرس از سیستم تک همسری تبعیت می کند.
 • ازدواج در این کشور نیز هزینه هایی در بر دارد. ابتدا باید فرم درخواست پر کنید و برای این کار باید 10 پوند قبرس بپردازید. 
 • مدرک ازدواج 10 پوند، کپی مدرک 4 پوند و 10 پوند دیگر برای انجام مراسم ازدواج باید پرداخت شود.