تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس با کیفیت و مقرون به صرفه در محیطی سالم است. قبرس آموزش و پرورش استانداردهای با کیفیت بالا را فراهم می کند. موسسات آموزش عالی در قبرس دانش و مهارت کافی برای کار در بازار کار جهانی را فراهم می کنند. مؤسسات آموزش عالی در قبرس طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و همچنین دوره های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی و یونانی امکان پذیر است. در حالی که در قبرس تحصیل می کنید، فرصتی برای مطالعه و یادگیری زبان خارجی خواهید داشت، در نتیجه مهارت های زبان خود را افزایش داده و این مهارت به CV شما افزوده خواهد شد. سال تحصیلی در این کشور از  Sep تا May می باشد.

متقاضیان تحصیل در قبرس قادر هستند بدون داشتن مدرک زبان پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های قبرس دریافت نمایند، این پذیرش وابسته به این است که فرد متقاضی قبل از شروع ترم های دانشگاهی یک سری دوره های زبان را در قبرس بگذراند، به این دلیل که زبان تحصیلی در دانشگاه های قبرس انگلیسی است. اگر که دانشجویی مدرک زبانش  IELTS 6  نباشد شامل کسانی می شود که باید دوره های زبان را پیش از شروع ترم های دانشگاهی بگذراند، بدین ترتیب که در امتحان تعیین سطح دانشگاه شرکت می کنند و چنانچه این امتحان را با موفقیت بگذرانند می توانند شروع به تحصیل نمایند، اما اگر شخص متقاضی این مدارک زبان را داشته باشد، می تواند به محض ورود به قبرس تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های قبرس شروع کند.

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس

قبرس شرقی ترین جزایر مدیترانه است و سومین منطقه بعد از سیسیل و ساردینیا است. بیش از 88،000 دانشجو از 135 کشور مختلف در حال حاضر در 16 دانشگاه عمده در شمال قبرس ثبت نام کرده اند. برای آموزش با کیفیت با هزینه های مقرون به صرفه، شمال قبرس انتخاب هر ساله هزاران دانش جویان است. اگر از مقطع کالج به تحصیل در قبرس مشغول شده اید پس از اتمام کالج دانش آموزان باید آزمون Pancyprian را شرکت کنند تا بتوانند در تحصیلات عالی (دوره کارشناسی) وارد شوند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل در قبرس :

اسکن دیپلم (دبیرستان یا مدرک کارشناسی)

رونوشت / سابقه دوره های قبلی شما

اسکن گذرنامه و / یا گواهی تولد شما

CV شما

نمره تست زبان یونانی یا انگلیسی TOEFL / آیلتس / C1 پیشرفته یا C2 مهارت

مدارک بورس تحصیلی یا کمک هزینه

توصیه نامه (بین 2-3)

نمونه کارها، مقالات و یا نمونه نگارشی

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

قبرس دارای دانشگاه ها و جمعیت دانشجویی متنوع و بین المللی است. دانشجویان بین المللی باید جهت تحصیل در قبرس در موسسات آموزش عالی قبرس پذیرفته شده باشند و تحصیلات متوسطه آنها توسط مرجع آموزشی مربوطه کشورشان به رسمیت شناخته شده باشد و دانش خوبی از زبان یونانی یا انگلیسی داشته باشند. دانشجویان بر اساس GCE / GCSE یا مدارک دیگر پذیرفته می شوند. جهت پذیرش، درخواست و اسناد دانشجویی متقاضی تحصیل در قبرس مورد بررسی قرار می گیرد و اگر واجد شرایط باشید، یک نامه پیشنهاد مشروط صادر می شود. دانشجویانی که این نامه را دریافت می کنند، موظف به پرداخت هزینه تحصیل مورد نیاز به موسسه / دانشگاه مربوطه هستند. برای دانشجویانی که هزینه های تحصیل را پرداخت می کنند، یک نامه پذیرش نهایی صادر می شود که آن را به سفارت قبرس ارائه می کنند. معیار پذیرش بستگی به الزامات خاص موسسات آموزش عالی دارد.

رشته های محبوب جهت تحصیل در قبرس در مقطع ارشد عبارتند از :

  • مدیریت
  • بیزنس
  • امور مالی
  • روابط بین الملل
  • ارتباطات
  • مهندسی

نظرتو بگو!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *